x

Bize Ulaşın

Ana içeriğe atla
 
Anasayfa
Kurumsal
Savunma Sanayiimiz
Projeler
Hızlı Erişim
İletişim
Bilgi Edinme
English
Savunma Sanayii Müsteşarlığı > Anasayfa > Projeler > Proje Detayı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı > Anasayfa > Projeler > AR-GE > Bilgi Teknolojileri > Görüntü Analizi Ve Otomatik Hedef Tanıma Sistemi (HASAT) Projesi

Görüntü Analizi Ve Otomatik Hedef Tanıma Sistemi (HASAT) Projesi

Amaç : Farklı görüntü kaynaklarından temin edilen ve/veya Yüklenici tarafından ticari olarak temin edilecek Elektro Optic (EO)/IR, ve SAR sensör verileri kullanılarak, SSM ile imzalanan Sözleşme eki Ek-13 Hedef Analizi Dokümanı kapsamındaki hedeflerin otomatik ve/veya kullanıcı destekli olarak kıymetlendirilmesi ve analiz edilmesi.
 
Kapsam : Hedeflerin otomatik tespit, teşhis ve tanınmasını sağlayacak bir görüntü işleme sisteminin geliştirilmesi. Uydu ve Hava Platformlarından elde edilen EO/IR ve SAR Görüntülerinde; Görüntü Ön İşleme İşlemleri, Görüntü Kıymetlendirme, Hedef Bulma, Veri Yönetimi ve Analiz İşlemleri, İHA Video; İHA Görüntü İşleme Faaliyetleri.
 
Proje Modeli : Ar-Ge
 
Ana/Alt Yüklenici : HAVELSAN A.Ş., ASELSAN A.Ş., SDT A.Ş.
 
Sözleşme İmza Tarihi : 18 Haziran 2010
 
Mevcut Durum :

2016 yılı içerisinde Kabul ve Test faaliyetlerinin tamamlanmış olup yıl sonunda TVP Kabul'ü ile proje tamamlanmıştır. Garanti süreci başlamıştır.

 
Son Güncelleme Tarihi : 09.05.2017 13:38

T.C. MSB Savunma Sanayii Müsteşarlığı
Devlet Mahallesi Süleyman Emin Caddesi No:6-7 06420 Çankaya / ANKARA / TÜRKİYE
Telefon: +90 (312) 411 90 00 - 400 ISDN hat • Faks: +90 (312) 411 93 86 • E-Posta: posta@ssm.gov.tr • Kayıtlı Elektronik Posta(KEP) Hesabı: ssm@hs01.kep.tr
Telif Hakkı © 2009 - T.C. MSB Savunma Sanayii Müsteşarlığı. Her hakkı saklıdır.
IE 7/7+ desteklenmektedir